رفتن به مطلب
انجمن گیمینگ شادوگیمز
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

اختصاصی پلاگین نویسی{جلسه مقدماتی}

Klaus

پست های پیشنهاد شده

سلام به عزیزای دل من 🤩

اومدیم با یه تایپیکی که تا الان تو انجمن گذاشته نشده . این تایپیک ادامه دار خواهد بود و طبق داکیومنت خود amxmod پیش میره

پیش نیاز های دوره :

الگوریتم ذهنی

بلد بودن یه زبان برنامه نویسی . برای این دوره هرکسی زبون c یا c++ بلده میتونه مفاهیم رو دقیق بفهمه

بریم برای یه مقدمه :

amxmod چیه؟

طبق چیزایی که خودم میدونم یه زبان اسکریپیتیه و یه جورایی یه پکیج گسترش یافته با زبون c خیلی خلاصه و روون !

خب حالا که چی؟
با این زبان میشه پلاگین هایی برای تمام بخش های مختلف سی اس 1.6 نوشت . برای مثال شما حتی بخوایین تعریف کنین یه اسکین داخل سرورتون برای رنک ادمین یا وی ای پی , نیاز به این زبون دارین .! انقدر حیرت انگیز

بریم برای نصبش؟اگه جوبت اره اس ادامشو بخون !

نصب برنامه تا انتهای کار با شماست ! تاکید میکنم نصب برنامه با خودتونه . راه اندازیش با کمک من قراره انجام بدی .
لینک دانلود این پایینه بزن روش و حالشو ببر !

لینک مخفی شده است

برای دیدن محتوای پنهان به این پست پس از ورود به اکانت واکنش نشان دهید.(مثلا لایک کنید)

اتیش بزنیم همه جارو با این راه اندازی ! یه ذره پیچیدس پس خوب بخونش !!

1 – بعد از نصب گزینه Run Amx Mod X Installer 1.8.2 را بزنید یا به مسیر نصب رفته (با توجه به مسیری که ما نصب کردیم باید وارد این پوشه شوید F:\Program Files -> [esm posheh] -> AMX Mod X) و Installer.exe را اجرا کنید .

2 - در  مرحله بعد رو گزینه select mod directory را انتخاب کنید و بعد Next را بزنید

3 - بعد ادرس پوشه کانتر خودتون رو پیدا میکنید و پوشه   cstrike رو انتخاب میکنید .

4 - خب دیگه بعد از زدن گزینه ok همه چی تموم میشه و افزونه هارو نصب کردی

از کجا بفهمم نصب کردم؟؟ با من همراه باش . هنوز مونده !

یه سری بزن به پوشه cstrike میبینی واو! یه پوشه اضافه شده به اسم addons

خب حالا برو تو پوشش و پوشه metamod رو انتخاب کن

با نوت پد فایل plugin.ini رو باز کن و چیزی که برات این پایین مینویسمو توش بزن

win32 addons\amxmodx\dlls\amxmodx_mm.dll

حالا سیوش کن و برو سرورتو ران کن

تو بخش کنسول کد meta list رو وارد کن

اگر دیدی بدون ارور یه سری پلاگین یا به قول حداد عادل افزونه رو برات اورد یعنی همه مراحل رو درست پیشرفتی و تبریک میگم تا اینجا تو تونستی مراحل نصب و راه اندازی رو تموم کنی .

خب همین؟ نه عزیزم ادامه داره . خسته شدی؟ برو یه ابی بخور بیا ادامه کار !

بریم یه ذره زوم کنیم رو موضوع ببینیم قضیه چیه !

ببین عزیزم فرمت فایل های پلاگینی که میسازی .pawn می باشد

یه ادیتور هم میخواییم که من ویژوال استدیو کد رو پیشنهاد میکنم .

بریم تو دنیا کد نویسی  . . .

از متغیر ها یا وریبل ها شروع میکنیم

متغیر ها یا وریبل ها موجوداتی عجیب در کد های شما هستن که بخشی از حافظتون رو اشغال میکنن و یه سری کارای جالب انجام میدن

در amx هم همینطوره . برای مثال :

age = 22
name = "amirali"

تا اینجا که اومدیم میتونم بگم خسته نباشید به همتون . راه درازی قراره باهم طی کنیم . جلسه بعدی میریم سراغ تعریف این متغیر ها و انواع داده هاشون . برای کسایی که بلدن یه عذر خواهی به همشون بدهکارم چون میدونم براشون حوصله سر بره . حتما اون دوستانی که حرفه ایین نکته یا انتقاد هاشونو بگن که میخواییم طوفان کنیم .

ریکشن . نظراتتون یادتون نره . بوس رو کله های همتون

ویرایش شده در توسط a.m123.pro
درست کردن یه سری غلط املایی
  • لایک 1
  • گیج شدم 1
لینک به ارسال

pawn یک زبان برنامه نویسی است

اینکه بگین فرمت فایل pawn است اشتباه است

منبع 

لینک مخفی شده است

برای دیدن محتوای پنهان به این پست پس از ورود به اکانت واکنش نشان دهید.(مثلا لایک کنید)

• لایک 2
  • تشکر 4
لینک به ارسال

مرسی از انتقادت . راسیتش بنده هنوز ذکر نکردم با چه زبونی قراره بنویسیم من گفتم با پکیج اسکریپتی amx قراره کار کنیم . خود پکیج برگرفته شده و توسعه یافته از زبون c هستش و خود pawn توسعه یافته از همین زبان یعنی خانواده c هستش

حالا برای اطلاعات بیشتر میتونید به لینک زیر مراجعه کنید .

ولی بازم مرسی از انتقادت . امیدوارم تونسته باشم منظورم رسونده باشم .

لینک مخفی شده است

.

ویرایش شده در توسط a.m123.pro
  • لایک 4
  • تشکر 2
لینک به ارسال

با سلام خدمت شما دوست عزیز

راسیتش برای اینکه تبلیغ نخوره تایپیک برید رو لینک زیر دانلود کنید

لینک مخفی شده است

قسمت downlad menemul رو پیدا کنید و دانلود کنید . رمز به خاطر تبلیغ , هشدار داره برای لینک دانلود قبلی .

لینک به ارسال

متاسفانه، شما بیشتر از این نمی توانید به مطالب واکنش دهید.

در 29 دقیقه قبل، a.m123.pro گفته است :

با سلام خدمت شما دوست عزیز

راسیتش برای اینکه تبلیغ نخوره تایپیک برید رو لینک زیر دانلود کنید

لینک مخفی شده است

• برای دیدن محتوای پنهان به این پست پس از ورود به اکانت واکنش نشان دهید.(مثلا لایک کنید)

قسمت downlad menemul رو پیدا کنید و دانلود کنید . رمز به خاطر تبلیغ , هشدار داره برای لینک دانلود قبلی .

سلام برای اینکه لینک برام به نمایش در بیاد باید لایک کنم وقتی میخام لایک کنم میزنه متاسفانه، شما بیشتر از این نمی توانید به مطالب واکنش دهید.

لینک به ارسال

لینک مخفی شده است

رو کلمه لینک در بالا کلیک کنید . امیدوارم براتون درست شده باشه

• لایک 1
لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • جدید...